piątek, 31 stycznia 2014

Czterej Jeźdźcy Apokalipsy

Pierwszy wpis w roku 2014 dedykuję analizie rzeczywistości w jakiej żyjemy zawartej w dokumentalnym filmie "Czterej Jeźdźcy Apokalipsy"Zachęcam do obejrzenia i refleksji.

"Jednostka nie zmieni całego systemu, ale może zmienić siebie"

Naprawdę czas na zmiany!

2 komentarze:

  1. Eh, ja odkąd odpuściłam sobie trochę martwienie się losem świata, sypiam dużo spokojniej :) Myślę, że już za późno żeby zatrzymać katastrofę ekologiczną i jej skutki, jedyne co można zrobić to się lepiej lub gorzej przyszykować. Większość ludzi woli żyć w błogiej nieświadomości, też im wolno.
    Czytał Pan Świat na Rozdrożu? Bardzo dobra księążka, moim zdaniem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Też jestem zdania, że generalnie zamiast pomstować na złych ludzi co światu krzywdę czynią, należy raczej zmieniać rzezczywistość wokół siebie, na lepszą dla świata i ludzi. Niemniej jednak, dobrze jest mieć świadomość, że mamy bardzo potężny wpływ na tych złych właśnie - popieramy ich bowiem wydatkami ze swojego portfela, kupując żywność GMO, zaciągając kredyty, konsumując generalnie. Samowystarczalność jest policzkiem wymierzanym takim właśnie ludziom, pozbawieni zysków - obumierają. Im więcej wiemy, tym bardziej świadomych wyborów możemy dokonywać.
    Dziękuję za polecenie książki, nie znam jej - na pewno skorzystam.

    OdpowiedzUsuń